Культурологічна лекція про Київ і освіту

Михайло Кальницький виступає перед Драгоманівцями у залі Вченої ради НПУ

10 березня 2016 р. факультет філософської освіти і науки за підтримки факультетів соціально-психологічних наук та управління, корекційної педагогіки та психології НПУ імені М.П. Драгоманова організував захопливу культурологічну лекцію києвознавця Михайла Кальницького.

Події, які розгортались у стінах київських навчальних закладів майже два століття тому почали живо відтворюватись в уяві сучасних спудеїв. З вуст відомого письменника і публіциста тодішнє життя молоді наповнилось живими прикладами з авторитетних джерел. Енергійність, бажання самореалізації і любові притаманне студентам в будь-який час. Під час лекції слухачі мали змогу в цьому переконатись дізнавшись про життя київських гімназистів. Нещодавно Михайло Кальницький видав книжку «Гімназії і гімназисти», тому тема освіти для лектора актуальна.

Студенти НПУ слухають лекцію про Київ

Михайло КальницькийТема зустрічі – розвиток освіти у ХІХ столітті – знайома для драгомановців. Адже крім того, що історія нашого вишу сягає коріннями в цей період, безпосередньо Михайло Драгоманов певний час був викладачем Другої київської гімназії. Тому і сьогодні минаючи будівлю колишньої гімназії, що розташована неподалік від головного корпусу НПУ сучасник відчуває, що Київ є живим літописем значних історичних подій. А такі дослідники як Михайло Кальницький не лише розуміються у цьому літописі, а й допомагають молоді відкрити його для себе.

Додаткова інформація