Капелан Стів Купер

Стів Купер

17 листопада в головному корпусі Національного педагогічного університету ім. М. П. Драгоманова відбулася зустріч із капеланом Збройних сил США Стівом Купером. Тема доповіді була «Війна і церква: шляхом діалогу та взаємодопомоги». Під час виступу пан Стів виклав свій погляд на «теорію справедливої війни» та розповів про власний досвід душепастирювання під час бойових дій.

«Єдина ціль, яка може бути у військових діях – забезпечити мир. Наше завдання як духовних капеланів – надати солдатам духовну підтримку, нагадувати їм, що є моральним, а що ні. Якщо є можливість не вбивати – не вбивай». Говорячи про пацифізм, добре поширений серед християн, пан Стів твердить: «Як Бог міг сказати ізраїльтянам «Ідіть на війну, але не вбивайте»? Авраам звільнив Лота, використовуючи армію. Іван Хреститель теж ніколи не казав солдатам залишити армію... Любов означає діяти справедливо, а не тільки робити якісь приємні речі. Неравильно казати – нехай невіруючі люди ідуть і воюють».

Стів Купер – магіст богослів'я, пастор євангельської церкви в місті Рокфорд, штат Іллінойс, США. Стів має офіцерське звання, 19-річний досвід капеланської праці, протягом яких служив у зоні бойових дій, а також працював із солдатами, що повернулися додому.

Зустріч організована кафедрою культурології Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та Співдружністю студентів-християн.

Додаткова інформація