В ІФОНі відбулась ІІ Всеукраїнська олімпіада для школярів з філософії
- Деталі
- Категорія: Абітурієнтам
- Опубліковано: Понеділок, 14 грудня 2015, 16:00
- Перегляди: 2243
5-6 грудня Інститут філософської освіти і науки Драгомановського вишу спільно з Центром «Мала академія наук» провели ІІ Всеукраїнську олімпіаду з філософії для школярів. Більше 70 школярів з усіх куточків України завітали в наш університет, щоб зробити перші кроки у філософському осмисленні сьогодення.
Вікдриваючи Олімпіаду директор Інституту філософської освіти і науки професор Іван Дробот подякував учасникам за сміливість. «Ви наважуєтесь з молодого віку осягнути ті глибини смислів, які варті уваги ваших учителів, батьків і викладачів філософських факультетів. Майбутнє за людьми, які вміють працювати з інформацією і критично її осмислювати. Ви вже з шкільної лави демонструєте в цьому майстерність!», – підкреслив директор.
З вітальним словом до присутніх звернувся також директор НЦ «МАН» Оксен Лісовий: «Ми переконані, що філософська освіта для учнівської молоді повинна бути. І тому заходи, організовані Інститутом філософської освіти і науки і спрямовані на школярів, у першу чергу, переслідують мету виховання нового покоління, здатного застосовувати інтелектуальні методи для осмислення дійсності і формувати набір інструментів для того, щоб приймати правильні рішення, які базуються, власне, на інтелектуальних засадах».
Слід відзначити, що захід відбувся з прискіпливою увагою до всіх організаційних питань. До складу журі увійшли відомі науковці і викладачі філософії, а саме доктори філософських наук, професори Наталія Мозгова, Ігор Немчинов, кандидат філософських наук, доцент Андрій Баумейстер і кандидат філософських наук Катерина Гончаренко. Члени журі не лише професійно оцінило школярів, про що свідчить відсутність будь-яких претензій з боку учасників, а й прокоментували тенденції, які прослідковуються у текстах. Студенти-волонтери ІФОНу показали розмаїте університетське життя, радили школярам новинки кіно і літератури, які варті уваги і розповідали про особливості навчання у вищому навчальному закладі.
Для учасників Олімпіади було організовано широку культурно-освітню програму. «Важливо, щоб учасники не просто приїхали і написали есе, а й повертались додому з новими роздумами. Тоді ми зможемо сказати, що захід вдався!», – говорить співорганізатор доцент Надія Адаменко. Тому школярі після конкурсної програми змогли взяти участь в інтерактивних дискусіях на філософські теми, проглянути творчі виступи студентів ІФОНу і театралізовану лялькову виставу від студентів Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого. Цікавинкою дозвілля стало спільне малювання на склі. Так як захід відбувався в університетському арт-просторі «Sklo», то організатори запропонували учасникам Олімпіади зобразити філософію на склі. Разом зі студентами-дизайнерами школярі активно долучились до творчого втілення бачення філософії. Для вчителів, які приїхали супроводжувати школярів було організовано презентацію всесвітньовідомої методології «Філософія для дітей».
Для розуміння важливості заходу слід уважно ознайомитись з текстами есе школярів, які незабаром будуть видані окремою книжечкою. У ній ми зможемо побачити ставлення молоді до сучасного технічного поступу, простежити їх часовідчуття тощо. Також відзначимо, що захід матиме продовження у співпраці з оргкомітетом Міжнародної Олімпіади з філософії, на яку зможуть потрапити переможці українського етапу. Вже більше десяти років Україна не була представлена на ній, тому можемо бути певними, що попереду на організаторів і учасників чекають нові враження і перемоги.
Сергій РУСАКОВ
https://ffon.npu.edu.ua/ua/abituriientam/273-v-ifoni-vidbulas-ii-vseukrainska-olimpiada-dlia-shkoliariv-z-filosofii#sigProGalleriaa43f987956