Конгрес МАР + ІФОН29 - 30 жовтня 2015 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся II Конгрес молодих дослідників релігії на тему "Релігія в сучасній культурі", організаторами якого виступили МГО "Молодіжна асоціація релігієзнавців", кафедра культурології, релігієзнавства та теології філософсько - теологічного факультету Чернівецького університету.

Нагадаю, що метою Конгресу було передбачено створити міждисциплінарне поле для обговорення місця та ролі релігії в сучасній культурі. Так от. Без перебільшення можна сказати, що мету Конгресу - досягнуто. Про актуальність заданої тематики свідчили цікаві та грунтовні доповіді, жваві обговорення, виважені дискусії, у яких брали участь дослідники релігії з різних куточків України. Випробувати свої сили мали змогу й студенти Інституту філософської освіти та науки НПУ імені М.П.Драгоманова, серед яких – Конопляста Інна, Хоменко Олександра, студентки II курсу та студентки III курсу – Батуріна Ганна, Поліщук Анна.

Перший день роботи розпочався з конференції, яку відкрив доцент кафедри релігієзнавства та теології Микола Шкрібляк. Наступним із вітальним словом виступив Степан Мельничук, ректор ЧНУ імені Юрія Федьковича. Після нього слово взяв президент Молодіжної асоціації релігієзнавців, вчений секретар Інституту філософії ім. Г. Сковороди НАН України Олег Кисельов. Він наголосив на тому, що обрана тема Конгресу є невипадковою, адже вказує на особливу роль релігії та її відображення в житті суспільства.

Руслан Халіков доповідає на конгресі МАР 2015Наступна частина конференції розпочалася з проведення пленарного засідання. Окремо слід зупинитися на тому, що під час засідання Руслан Халіков, член Молодіжної асоціації релігієзнавців, презентував книгу "Вододіли секуляризації". Опісля відбулась презентація окультно-релігієзнавчого журналу "Апокриф", здійснена представником Львівського національного університету ім. І.Франка Олександром Артамоновим.

Далі робота конференції віднайшла своє логічне продовження в секціях, які були розподілені наступним чином:

• - Секція 1. Прояви релігійності в соціально - політичному житті сучасної України.
  • - Секція 2. Релігійний досвід у літературі та музиці.
  • - Секція 3. Релігійна символіка в візуальній культурі.

Другий день роботи проходив у форматі круглого столу на тему: "Релігієзнавство і теологія в сучасній Україні".

По закінченню роботи із заключним словом до присутніх звернулася Наталія Бойчук, відповідальний секретар, асистент кафедри культурології, релігієзнавства та теології ЧНУ імені Юрія Федьковича, яка подякувала всім учасникам за доповіді та плідну роботу конференції. Після підведення підсумків відбулось вручення сертифікатів учасників конференції.

Отож, два дні роботи не пройшли дарма. Безцінний досвід, нові знання помножені на незабутні враження від прекрасних Чернівців додали стимулу рухатися далі.

Анна Поліщук

Студентки ІФОН на конгресі МАР 2015 в Чернівцях