30.0430 квітня Факультет філософії та суспільствознавства успішно організував і провів ІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Наукові пошуки: актуальні дослідження, теорія та практика». Подія відбулась із використанням сервісу відеозв'язку ZOOM, який допоміг презентації наукових досягнень дослідників з України, Польщі та Білорусі.

З вітальним словом до учасників звернувся проректор з науки Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Г.М. Торбін:

«Конференція є важливою і має дві характерні особливості. Вона справді міжнародна і є міждисциплінарною. Чудово представлені навчальні заклади Варшави, Кракова, Любліна, Білостока з Польщі та Мінська з Білорусі. Це свідчить про чудову міжнародну співпрацю. Теми, які запропоновані учасниками є актуальними для багатьох науковців… Така міждисциплінарна конференція не випадково організована Факультетом філософії та суспільствознавства, адже саме філософія узагальнює, робить висновки і переусвідомлює виклики, які стоять перед людством».

До вітальних слів також приєднались заступник декана з наукової роботи та міжнародної співробітництва Факультету, доктор філософських наук, професор Т.П. Глушко та завідувач кафедри культурології та філософської антропології Факультету, доктор філософських наук, професор С.А. Крилова.

Для участі в науковій конференції завдяки сервіса відеоконференції підключилось понад тридцять науковців з України, Польщі та Білорусі. Кожен учасник презентував основну ідею наукової розвідки і розповів про свій навчальний заклад. Після цього відбулись ґрунтовні наукові доповіді з можливістю обговорення у чаті.

На думку декана Факультету філософії та суспільствознавства, доктора історичних наук, професора І.І. Дробота: «Нові формати сприяють ефективній міжнародній комунікації і кращому поширенню науковий ідей. Ми активно використовуємо такі онлайн-інструменти як у науковій, так і навчальній діяльності».

Модератором конференції став кандидат філософських наук, доцент кафедри культурології та філософської антропології С.С. Русаков. Перекладачем став здобувач PhD Факультету міжнародних і політичних досліджень Ягеллонського університету Віктор Можгін.

За результатами конференції буде видано збірник наукових матеріалів, який буде у вільному доступі на сайті факультету https://filosof.npu.edu.ua/ та в електронному репозитарії Наукової бібліотеки НПУ імені М.П. Драгоманова http://enpuir.npu.edu.ua/. Також незабаром на сайті Факультету буде доступно відеозапис проведеної наукової конференції.